10.04. Dan RTV-a

No Comments on 10.04. Dan RTV-a

Povodom 76. godišnjice početka javnog emitiranja u BiH, na inicijativu Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u obnovljena je spomen ploča za 39 radnika naše  kuće koji su poginuli u proteklom ratu. U izradi obnove spomen ploče pored našeg sindikata sudjelovali su menadžment BHRT-a i Sindikalna organizacija BHRT-a.

Samostalni sindikata radnika u BHRT-u podsjeća javnost da je danas, nakon 76 godina postojanja i rada Radio-televizije Bosne i Hercegovine, neriješeno pitanje naplate RTV takse, čime se dalje urušava proces kvalitetne produkcije i emitiranja programa i egzistencije radnika.

Političke stranke, osim stalnih pokušaja da ostvare utjecaj na javne servise, nedonošenjem zakona koji bi regulirao tu oblast dodatno štete medijskom servisu građana Bosne i Hercegovine.