No Comments on Predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović primio predstavnike Samostalnog sindikata radnika BHRT-a

Predstavnici Samostalnog sindikata BHRT-a upoznali su predsjedavajućeg Predsjedništva BiH s urgentnim zahtjevima koji se odnose na deblokadu računa Javnog servisa i omogućavanje nesmetanog rada i pristupa transakcijama, koji uključuje i plate zaposlenika BHRT. Također, razgovarano je o širem kontekstu problema na BHRT-u.

Uz punu podršku zahtjevima Samostalnog sindikata BHRT-a, predsjedavajući Predsjedništva BiH Džaferović istaknuo je nezamjenjivu ulogu BHRT-a u  ukupnom sistemu informisanja i s tim u vezi potrebu nalaženja rješenja.

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović naglasio je da će se nastaviti zalagati za sistemska rješenja i dosljedno poštovanje Zakona o javnom RTV sistemu BiH.