Rukovodstvo Sindikata kod premijera FBiH

No Comments on Rukovodstvo Sindikata kod premijera FBiH
Polovina je februara, a radnici BHRT-a još čekaju januarsku zarađenu platu. Još se čeka da novac koje je Vijeće ministara BiH dodijelilo BHRT-u, postane operativan i stavljen na raspolaganje kojim bi se izvršila uplata zaostalih primanja. Ugovora o naplati RTV takse, nema. Situacija je teža nego ikada, zbog toga su predstavnici Sindikata održali sastanak sa federalnim premijerom Nerminom Nikšićem, da bi se aktivnije uključio u rješavanje problema radnika Javnog servisa Bosne i Hercegovine.
Bez penzionog osiguranja rade devet godina, a sada i bez plate. Novčanici radnika BHRT-a odavno su se ispraznili, a kada će dobiti zarađenu platu niko ne zna. Nižu se obećanja i podrške Javnom servisu Bosne i Hercegovine, radnici od toga ne mogu da žive. Odluka koja je usvojena na Vijeću ministara, a kojom će BHRT dobiti 4 miliona maraka još je u proceduri, a novac BHRT-u nije doznačen. Na tešku situaciju ukazali su premijeru Federacije i potražili pomoć.