Press konferencija

No Comments on Press konferencija

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u, Sindikalna organizacija BHRT-a i Menadžment BHRT –a su održali vanrednu press konferenciju u sjedištu BHRT-a.

O akutnoj krizi, pokazateljima kojima se upozorava sveukupna javnost, domaće institucije, međunarodne organizacije da sa domaće medijske scene može nestati Javni RTV servis građana BiH, na press konferenciji su govorili:

• Muhamed Bakarević, generalni direktor BHRT-a
• Damir Smital, predsjednik Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u
• Željko Bajić, predsjednik Sindikalne organizacije BHRT-a

• Opstanak ili prestanak javnog emitiranja na razini BiH;
Alarmantno stanje u Javnom servisu BiH, BHRT-u prijeti kolaps, ugrožena osnovna programska funkcija i misija ukoliko se po hitnoj proceduri ne usvoji i operacionalizira novi model naplate osnovnog prihoda, RTV takse/pristojbe;

• Urgentan zahtjev BHRT-a za osnivanjem Ad hoc parlamentarne komisije: rješavanje pitanja od nacionalnog interesa BiH- očuvanja samoodrživog i neovisnog medijskog Javnog servisa BiH, jednog od uslova pridruživanja BiH europskim integracijama;

• Blokade, zastoji i opstrukcije u procesu Digitalizacije u BiH-17. juni da li BiH prijeti medijska izolacija?

[rev_slider 3]

Photos by klix.ba