Zatraženo urgentno rješavanje finansiranja javnog servisa

No Comments on Zatraženo urgentno rješavanje finansiranja javnog servisa

Na konferenciji koju su uz podršku Vijeća Evrope organizovali Udruženje BH novinari i Komisija za saobraćaj i komunikacije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (PSBiH), usvojena su četiri ključna zaključka koja će biti proslijeđena Odboru JRT sistema, kojeg čine upravni odbori tri javna emitera u BiH.
Zaključeno je da se od Odbora JRT sistema traži da održe potrebne sastanke kako bi što prije počela naplata RTV pretplate putem računa za električnu energiju na ograničen period, da se traži interventna finansijska pomoć od Vijeća ministara BiH za javni servis, da se od entitetskih vlada traži izmjena Zakona o izvršnom postupku kako bi se moglo efikasnije izvršiti naplata RTV takse i da se kroz radne grupe dođe do najkvalitetnijih dugoročnih rješenja finansiranja javnih emitera.

Na konferenciji je učestvovao i predsjednik Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u Damir Smital.