PROTEST UPOZORENJA

No Comments on PROTEST UPOZORENJA

Upravni odbor Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u donio je odluku o održavanju protesta upozorenja u RTV Domu 23.01.2017.godine u 12:05.

Kao reprezentativni sindikat u BHRT-u, najavljujemo protest zbog ugrožene  egzistencije svih radnika i njihovih porodica, koja je produkt katastrofalne finansijske situacije u našoj kući.

Upitne su plaće radnika, ne uplaćuju se redovno svi doprinosi, uslovi rada su katastrofalni, a sredstva za rad su zastarjela.

Zbog svega toga Samostalni sindikat radnika u BHRT-u zahtjeva HITNO rješavanje stabilnog finansiranja BHRT-a.

Obzirom da je Samostalni sindikat radnika u BHRT-u cijelu proteklu godinu upozoravao sve nadležne (menadžment BHRT-a, UO BHRT-a, Odbor sistema Javnih RTV servisa, Parlamentarnu skupštinu BiH) na takvo stanje, tražimo da se ovaj zahtjev realizuje u roku od 60 dana.

Upućujemo poziv svim sindikatima u našoj zemlji da nam se pridruže i podrže nas u našoj borbi za stabilan i nezavisan Javni RTV servis BiH.