Radnici BHRT traže hitno rješavanje finansiranja Javnog servisa

No Comments on Radnici BHRT traže hitno rješavanje finansiranja Javnog servisa

U zgradi RTV Doma u Sarajevu danas je, zbog neriješenog problema finansiranja Radio-televizije Bosne i Hercegovine (BHRT), održan protest upozorenja Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u. U toku protesta objavljeno da je blokiran račun BHRT-a.

Na protestu je zatraženo hitno rješavanje problema stabilnog finansiranja BHRT-a u roku od 60 dana.

Sindikat od novog Upravnog odbora BHRT-a i menadžmenta BHRT-a traži da riješi problem naplate usluga koje radnici BHRT-a vrše za Radio-televiziju Federacije, te da, nakon što finansiranje bude riješeno, napravi novu organizaciju i poštenu sistematizaciju, jer smatra da se dosadašnji sistem nije pokazao učinkovitim.

Insistiraće se i potpisivanju kolektivnog ugovora, jer su trenutno, zbog nepostojanja kolektivnog ugovora za radnike u institucijama BiH, kao i nepostojanja kolektivnog ugovora u BHRT-u, prava radnika svedena na minimum.