BANJA LUKA / 20.11.2017.

No Comments on BANJA LUKA / 20.11.2017.

Generalni direktor BHRT Belmin Karamehmedović razgovarao je u Banjaluci sa predstavnicima podružnice Informativno-tehničkih centara Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u o stanju u ovoj medijskoj kući.

Odgovarajući na veliki broj pitanja zaposlenih članova ovog sindikata koji je inicijator sastanka, Karamehmedović je predočio mjere koje menadžment preduzima s ciljem prevazilaženja teške finansijske situacije i sprečavanja gašenja javnog radio televizijskog servisa BiH koje i dalje nije u potpunosti isključeno.

Istaknut je problem dugovanja entitetskih javnih servisa prema BHRT-u i nepostojanje sistemskog rješenja stabilnog finansiranja koji je u nadležnosti Parlamentarne skupštine BiH.

Razgovarano je i o značaju funkcionisanja informativno tehničkih centara BHRT-a i katastrofalnim uslovima u kojima funkcionišu.