Osuda napada na portal Radio Sarajevo

No Comments on Osuda napada na portal Radio Sarajevo

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u najoštrije osuđuje napad na naše kolege iz redakcije portala Radio Sarajevo. Smatramo da je ovakav vid pritiska na novinare nedopustiv u 21. stoljeću u jednoj demokratskoj zemlji, pa zbog toga pozivamo nadležne institucije da djeluju u skladu sa zakonom.

Nadamo se da će ovaj, nažalost, još jedan u nizu napada na medijske radnike u Bosni i Hercegovini podstaći kreatore politika da se ozbiljnije pozabave zaštitom slobode izražavanja i osiguravanjem sigurnijeg okruženja za rad svih medija i njihovih radnika.