Zahtjev za uskladjivanje visine plata u BHRT-u sa troškovima života

No Comments on Zahtjev za uskladjivanje visine plata u BHRT-u sa troškovima života

UO Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u traži od menadžmenta uskladjivanje visine plata u BHRT-u sa troškovima života imajući u vidu izuzetno težak ekonomsko socijalni položaj uposlenika naše kuće, visoku inflaciju te neizvjesnu jesen i zimu koje su pred nama.

“Smatramo da je minimum koji može da se uradi u tom smislu vraćanje vrijednosti boda od februara 2020.godine odnosno prije pandemije koja je odavno iza nas. Krajnje je vrijeme da se uposlenicima BHRT-a bar malo olakša i pruži prilika da lakše finansijski podnesu mjesece koji su pred nama!

Mišljenja smo da je ovo samo mali korak kako bi se uposlenici BHRT-a zadržali jer prema informacijama koje sindikat ima veliki broj njih je napustio i sprema se da napusti našu kuću.”