Posjeta Memorijalnom centru Potočari

No Comments on Posjeta Memorijalnom centru Potočari

Povodom obilježavanja 27. godišnjice genocida nad Bošnjacima „Sigurne zone UN-a“ Srebrenica, predstavnici Sanmostalnog sindikata radnika u BHRT-u posjetili su Memorijalni centar Potočari – Srebrenica. Kako su naglasili prilikom susreta sa predstavnicima Direkcije Memorijalnog centra uposlenici Javnog servisa BiH, članovi SSR u BHRT-u, svake godine obilježavaju u direktnom prijenosu komemoraciju, dženazu i ukop ali i snimajući i objavljujući brojne dokumentarne, reportažne radio-televizijske zapise o žrtvama genocida u Srebrenici i Podrinju.

Obzirom da su 11.jula skoro svi kapaciteti u punom pogonu zauzeti na pripremi i realizaciji obilježavanja godišnjice genocida, predstavnici Sindikata su ove godine ranije posjetili mezarje u Potočarima položili cvijeće i odali poštu ubijenim Bošnjacima kako bi podržali kulturu sjećanja koju u Memorijalnom centru Potočari-Srebrenica baštine s punim pijetetom prema ubijenim i preživjelim žrtvama genocida. Iz Direkcije Memorijalnog centra zahvalili su na posjeti i podršci u radu Javnom servisu BiH – BHRT-u, posebno ističući podršku svim uposlenicima koji podržavaju njihov rad.