Svjetski dan slobode medija

No Comments on Svjetski dan slobode medija

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u povodom Svjetskog dana slobode medija, poručuje da će se dosljedno boriti za nezavisnost Javnog servisa svih građana Bosne i Hercegovine,kao i temeljna prava uposlenika. Apelujemo još jednom na sve zvanične institucije u Bosni i Hercegovini, OHR, Delegaciju Evropske Unije u BIH,Misiju OSCE-a, da shvate veličinu problema ugroženosti javnog medijskog servisa u jednoj evropskoj državi, i učine sve što je u njihovoj moći da se konačno trajno riješi problem finansiranja i nezavisnosti BHRT-a.

“Radnici ove kuće ne smiju biti kolateralna šteta političkih igara, a gašenje Javnog servisa Bosne i Hercegovine ne smije biti opcija!”,poruka je Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u uz Svjetski dan slobode medija.