PRIJEDLOG IZMJENE SISTEMATIZACIJE RADNIH MJESTA

No Comments on PRIJEDLOG IZMJENE SISTEMATIZACIJE RADNIH MJESTA

Menadžment BHRT-a je uputio sindikatu izmjene dijela sistematizacije za opis pojedinih radnih mjesta u skladu sa zakonom. Rukovodstvo sindikata je priprenilo odgovor menadžmentu u kojem se odbacuje prijedlog djelimičnih izmjena sistematizacije.

Izmedju ostalog u odgovoru menadžmentu se naglašava da se sindikat ne slaže sa ovakvim parcijalnim izmjenama pravilnika o sistematizaciji, pogotovo jer se sve posljednje izmjene ovog pravilnika za čije se misljenje konsultovao sindikat usvojene bez obzira na suprotan stav sindikata. Napominjemo da su sve navedene izmjene odnosile na povecanje ionako visokih KSP (za BHRT), te uvodjenje novih radnih mjesta sa koeficijentima 9,90 (sto je 8 puta vise od najmanjeg koeficijenta u BHRT-u).

Sindikat je dobio upit od menažmenta BHRT-a da imenuje povjernika za zaštitu na radu te je UO sindikata  jednglasno imenovao Sadina Kavazovića za povjernika koji će raditi u skladu sa zakonom i pravilnikom BHRT-a.