OBRAČUN TOPLOG OBROKA NA SLUŽBENOM PUTU

No Comments on OBRAČUN TOPLOG OBROKA NA SLUŽBENOM PUTU

Sindikat je menadžmentu BHRT-a uputio zahtjev za obračun toplog obroka na službenom putu u kojem stoji „U “Službenim novinama Federacije Bosne i Hercegovine”, broj 31/23 od 28.04.2023. godine objavljena je Uredba o izmjenama Uredbe o naknadama troškova za službena putovanja, na način da je nakon ovih izmjena prestalo ograničenje isplate toplog obroka radniku koji se nalazi na službenom putovanju, tj. radniku se može isplatitizajedno topli obrok i dnevnica bez stvaranja dodatnih poreznih obaveza za poslodavca. Samostalni sindikat radnika u BHRT-u traži od menadžmenta BHRT-a da u skladu sa navedenim izmjenama prekine odbijanje naknade za topli obrok radnicima za dane provedene na službenom putu odnosno za dane za koje su im isplaćene dnevnice.”

Menadžment BHRT-a je u odgovoru izmedju ostalog naveo „I pored najbolje volje Popslovodstva BHRT-a da izadje u susret uposlenicima do daljnjeg nije u mogućnosti udovoljiti vašem zahtjevu zbog otežanog finansijskog poslovanja i nedostatka potrebnih sredstava.“