Reakcija na odluku direktora BH Radija 1

No Comments on Reakcija na odluku direktora BH Radija 1

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u traži smjenu direktora BH Radija 1, gospodina Dejana Kerlete, zbog odluke da se programski sadržaj na BH Radiju 1 prilagodi odluci entitetske vlade RS-a kojom je danas proglašen dan žalosti u tom entitetu, a povodom događaja na Kosovu u kojem su poginule 4 osobe, a koje se sumnjiče za terorističke aktivnosti.

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u se ograđuje od postupaka i odluke direktora BH Radija 1. Mišljenja smo da ovakve odluke i postupci pojedinih nosilaca funkcija na BHRT-u ugrožavaju egzistenciju i položaj BHRT-a i njihovih uposlenika.

Pozivamo menadžment BHRT-a da se očituje te poduzme sve zakonom predviđene mjere kako se ovakvi i slični događaji ne bi ponavljali u budućnosti.