No Comments on Delegati iz Kluba Bošnjačkog naroda Doma naroda PSBiH razgovarali sa rukovodstvom sindikata

Predstavnici Samostalnog sindikata radnika BHRT-a tokom sastanka prezentovali su probleme s kojima se suočava BHRT, s posebnim osvrtom na težak materijalni položaj radnika BHRT-a.
Predstavnici sindikata još jednom su upozorili na to da su, zbog neprovođenja Zakona o Javnom RTV sistemu BiH i Zakona o Javnom RTV servisu BiH, a za šta su odgovorne državne i entitetske vlasti, većina radnika BHRT-a na rubu egzistencije.

Delegati iz Kluba bošnjačkog naroda u Domu naroda PSBiH dali su podršku predstavnicima Samostalnog sindikata radnika BHRT-a u borbi za puno poštivanje važećih zakona o javnom RTV sistemu i javnom RTV servisu BiH, kao i za borbu za bolji materijalni položaj radnika.

Delegati iz Kluba bošnjačkog naroda u Domu naroda PSBiH traže od svih nadležnih institucija BiH da se hitno uključe u rješavanje ovog vrlo ozbiljnog problema, saopćeno je iz Sektora za odnose s javnošću PSBiH.