No Comments on Sindikat ponovno poziva Tužilaštvo i finansijsku inspekciju da udju u sva tri javna emitera

UO Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u poziva da se što prije potpiše ugovor o prikupljanju i raspodjeli RTV takse koji će omogućiti finansijski stabilan Javni servis BiH i ispunjavanje radničkih zahtjeva:

1. Povećanje plaće i toplog obroka
  2. Uplaćivanje doprinosa
  3. Poboljšanje uvjeta rada
  4. Donošenje pravednije sistematizacije radnih mjesta.

Kao državni medijski servis svih gradjana-jedan za sve, u odbrani svojih radnih mjesta i egzistencije svojih porodica nećemo stati.
Tražimo HITNE I KONKRETNE aktivnosti svih političkih subjekata koji mogu pomoći u rješavanju problema državnog javnog servisa.

UO sindikata je u stalnom zasjedanju, u konsultaciji smo sa našim pravnim savjetnikom i poduzet ćemo sve mjere koje su nam na raspolaganju u skladu sa zakonom. Odbijamo da budemo predmet manipulacija Poslovodstva RTVFBIH i pozivamo sve na razumno djelovanje u cilju opstanka Javnog servisa BiH.

Reprezentativni sindikat u BHRT-u ponovno poziva Tužilaštvo i finansijsku inspekciju da udju u sva tri javna emitera i utvrde činjenično stanje i gdje su sredstva uposlenika BHRT-a.