Informacija o trenutnom stanju na BHRT-u

No Comments on Informacija o trenutnom stanju na BHRT-u

Zbog sve težeg finansijskog stanja i upitne održivosti Javnih RTV servisa u BiH, s akcentom na BHRT, Samostalni sindikat radnika u BHRT-u ovom prilikom poziva nadležne i relevantne međunarodne institucije da se što prije aktivno uključe u rješavanje stabilnog sistema finansiranja ovih medijskih ustanova.

Ova kuća je u izuzetno teškoj situaciji, koja se dodatno pogoršava konstantnim opadanjem naplate RTV takse i nedovoljnom političkom uključenošću u rješavanje ovog vrlo važnog problema. S obzirom na raslojenost političkih mišljenja,

Samostalni sindikat radnika u BHRT-u apeluje da svojim kredibilitetom i uticajem ukažete još jednom nadležnima na trenutno stanje u BHRT-u, uzimajući za činjenicu da je finansijski stabilan i programski nezavisan Javni RTV servis jedan od 16 uslova iz Studije izvodljivosti, određenih 2003.godine, koji BiH mora da ispuni na svom EU putu.

Vremena je sve manje, a strpljenje uposlenih i menadžmenta je na izmaku.