Savez samostalnih sindikata BiH: BHRT se ne smije ugasiti

No Comments on Savez samostalnih sindikata BiH: BHRT se ne smije ugasiti

Državna radiotelevizija jedan je od stubova opstojnosti Bosne i Hercegovine kao države i ne smije se dozvoliti njeno gašenje, zaključeno je na sastanku predsjednika Saveza samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine sa rukovodstvom Samostalnog sindikata zaposlenih u BHRT-u.

Tema sastanka koji je održan u prostorijama Saveza samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine, bila je dramatična situacija u kojoj se nalazi Javni RTV servis Bosne i Hercegovine.

Savez samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine u potpunosti stoji iza zahtjeva Samostalnog sindikata radnika BHRT-a i učinit će sve što je u njegovoj moći da izvrši pritisak na odgovorne, kako bi hitno bio usvojen Zakon o izmjenama Zakona o Javnom RTV sistemu.

Za ponedjeljak, 13. juna, u prostorijama RTV doma bit će održan novi sastanak rukovodstva Saveza samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine i Samostalnog sindikata zaposlenih u BHRT-u, saopćeno je iz Službe za informisanje Saveza samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine.